O nas

Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Płocku od początku swej działalności (1968 r ) koncentruje się na działaniach kulturalnych, edukacyjnych, wypoczynkowych, turystycznych, socjalnych i wydawniczo - informacyjnych. Mobilizuje seniorów do prowadzenia aktywnego trybu życia, podejmowania wyzwań i rozwijania zainteresowań.

Już od półwiecza  z ogromnym powodzeniem działamy na rzecz poprawy jakości życia osób starszych, przeciwdziałaniu ich izolacji i marginalizacji.

Okręg płocki obejmuje większość północnego Mazowsza z Oddziałami Rejonowymi w Sierpcu, Mławie, Przasnyszu, Ostrołęce, Makowie Mazowieckim, Płońsku, Ciechanowie i Pułtusku,  a ponadto Oddziały  Rejonowe w Kutnie i Łęczycy.  Bezpośrednio podlegają nam również 24 Koła terenowe i środowiskowe działające w Płocku i powiecie płockim .

Według danych na 1 stycznia 2018 r zrzeszaliśmy łącznie około 8 tys. członków, z czego ponad 2 600 osób, to osoby z Kół  podległych bezpośrednio Oddziałowi Okręgowemu w Płocku. Liczba ta cały czas rośnie . Bogata oferta sprawia, że seniorzy coraz chętniej przystępują do naszej organizacji.

W ramach zadania publicznego pod nazwą „ Prowadzenie Centrum Aktywności Seniora”  realizowanego na podstawie umowy z Gminą – Miastem Płock,  od stycznia 2017 roku do grudnia 2020 r. prowadziliśmy CENTRUM AKTYWNOŚCI SENIORA w Płocku przy ul.Otolińskiej 6, co niewspółmiernie poprawiło nasze warunki pracy i możliwości rozwoju przeróżnych aktywności na rzecz seniorów miasta Płocka, zarówno zrzeszonych jak i niezrzeszonych w Związku.

Obecnie Biuro Oddziału Okręgowego Związku Emerytów mieści się przy ul. 3 Maja 6 w Płocku - na parterze  budynku internatu Liceum im.Władysława Jagiełły

Prezydium Zarządu Oddziału Okręgowego realizuje zadania statutowe prowadząc wielokierunkową działalność nawiązującą  do wieloletnie tradycji Związku, równocześnie wzbogacając ją o nowe treści dostosowane do współczesnych wyzwań.

Za swoją działalność Oddział Okręgowy w Płocku wielokrotnie  był wyróżniany i odznaczany ,  przez władze samorządowe, organizacje społeczne i władze nadrzędne.

Dołącz do  nas, serdecznie zapraszamy  !

Aby zostać członkiem związku należy :

  1. przedstawić legitymację ZUS
  2. dostarczyć jedną fotografię
  3. opłacić składkę w wysokości 3 zł. /m-c, jednorazowe wpisowe 3 zł., legitymacja 5 zł.

Najnowsze galerie zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzeń z udziałem seniorów i emerytów z Płocka.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
logo
Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Oddział Okręgowy z siedzibą w Płocku
ul. 3-go Maja 6, 09-402 PłockZobacz na mapie
Godziny pracy biura O/O PZERiI
poniedziałek – czwartek od 9.00 do 13.00
tel. (24) 262 39 69 e-mail : pzeriiplock@wp.pl

© 2018 Wszelkie pawa zastrzeżone PZERII Płock. Projekt i wykonanie: Hedea.pl